ПрАТ "Ніжинський цегельний завод"

Код за ЄДРПОУ: 00292014
Телефон: (04631) 4-24-80
e-mail: stock@cegla.pat.ua
Юридична адреса: вул. Борзнянський шлях, буд. 70, м. Ніжин, Ніжинський р-н, Чернігівська обл., 16600
 
Дата розміщення: 25.04.2019

Річний звіт за 2018 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів Змiн в органiзацiйнiй структурi товариства не вiбувалося.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента За звiтний перiод середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) складає 83 чоловiк. Позаштатних працiвникiв, осiб, якi працюють за сумiсництвом на 3 особи. Працючих на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) - немає. Фонд оплати працi за звiтний перiод становить 8503,2 тис. грн., що бiльше попереднього показника на 28,9 тис. грн. Кадрова програма емiтента спрямована на пiдвищення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв, та забезпечення її вiдповiдностi операцiйним потребам. Рiвень квалiфiкацiї працiвникiв товариства забезпечується через самоосвiту.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Товариство не належить до будь-якого об"єднання пiдприємств.
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності Товариство не проводить спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Будь-якi пропозицiї щоро реорганiзацiї товариства з боку третiх осiб не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Метод нарахування амортизацiї - прямолiнiйний метод оцiнки вартостi запасiв,ФIФО метод облiку та оцiнки вартостi фiнансових iнвестицiй тощо; Бухгалтерський облiк у звiтному роцi на пiдприємствi здiйснюється у вiдповiдностi до Наказу про облiкову полiтику . Змiн в облiковiй полiтицi на протязi перiоду, що перевiрявся, не вiдбувалось. Вимоги П(С)БО до ведення бухгалтерського облiку застосовувались в повнiй мiрi. Знос (амортизацiя) основних засобiв в податковому облiку нараховується у вiдповiдностi зi ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" вiд 22.05.97р. № 283/97-ВР iз змiнами i доповненнями. В бухгалтерському облiку амортизацiя нараховується за кожним об'єктом окремо iз застосуванням методу нарахування амортизацiї iз залишкової вартостi за ставками по групам основних засобiв, що передбаченi Законом України "Про оподаткування прибутку пiдприємств".
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основним видом дiяльностi є виробництво цегли, черепицi та iнших будiвельних виробiв з випаленої глини. Сировина для виробництва - суглинок. Товариство має в своєму розпорядженнi власний кар"єр для видобутку сировини. Обсяги виробництва, у натуральному виглядi - 9883 тис.шт та грошовому виразi - 22964,5 тис.грн. Середньореалiзацiйна цiна 2282,09 грн. без ПДВ за 1 тис.шт. цегли, сума виручки 23209,9 тис.грн. Товариство на експорт продукцiю не виготовляє. Основнi ринки збуту та основнi клiєнти - це будiвельнi органiзацiї. Основнi ризики в дiяльностi емiтента - збiльшення цiни на енергоносiї.
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування За останнi 5 рокiв випадкiв значного придбання або вiдчуження активiв не вiдбувалось.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основнi засоби оцiненi за iсторичною собiвартiстю. У звiтному роцi проведено оновлено основнi засоби на 719 тис. грн. в т.ч. будинки i споруди на 105 тис. грн., машини i обладнання на 560 тис. грн., транспорт на 54 тис. гривень. Знос основних засобiв емiтента складає 59,9%. Мiсцезнаходження основних засобiв вiдповiдає фактичнiй адресi пiдприємства. На думку Емiтента екологiчнi питання не позначаються на використаннi активiв пiдприємства. На даний час Товариство не має планiв щодо капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень На дiяльнiсть емiтента негативно впливає вiтчизняна недосконала законодавча база.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Фiнансування дiяльностi Товариства здiйснюється за рахунок отриманих коштiв вiд реалiзацiї виробленої продукцiї на умовах госпрозрахунку, Товариством не залучаються кредитнi кошти. Робочий капiтал достатнiй i вiдповiдає поточним потребам пiдприємства, можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв реалiзацiї, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства як суб'єкта господарювання необхiдним є придiлення вiдповiдної уваги ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але ще не виконаних договорiв (контрактiв) на кiнець звiтного перiоду немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Напрями економiчного розвитку пiдприємства: Виробничий - розширення номенклатури та асортименту продукцiї; впровадження ефективних методiв нормування запасiв ресурсiв; розроблення графiка потреби в ресурсах; оптимiзацiя виробничих площ; пiдвищення виробничої потужностi. Фiнансовий - зниження собiвартостi продукцiї; пошук нових резервiв зростання прибутку; пошук нових резервiв зменшення збиткiв; оптимiзацiя витрат на ресурси, виробництво, заробiтну плату; оптимiзацiя втрат вiд настання ризикiв, в тому числi фiнансових; забезпечення фiнансової рiвноваги, стiйкостi, платоспроможностi i лiквiдностi пiдприємства у довгостроковому перiодi; забезпечення фiнансової безпеки пiдприємства; балансування структури активiв та пасивiв, доходiв та витрат. Маркетинговий - удосконалення продукцiї вiдповiдно до потреб ринку; дослiдження та вихiд на новi сегменти ринку; диверсифiкацiя дiяльностi, асортименту продукцiї; пошук нових споживачiв, клiєнтiв, партнерiв. Технiко-технологiчний розвиток- оновлення фiзично зношених та морально застарiлих виробничих фондiв; перехiд на iнновацiйнi технологiї виробництва продукцiї, впровадження прогресивних технологiчних процесiв; пiдвищення якостi виготовлення продукцiї; удосконалення виробничої системи управлiння; впровадження ресурсозберiгаючих (передовсiм енергоощадних) технологiй; автоматизацiя ручної працi; полiпшення умов працi робiтникiв та технiки безпеки; адаптацiя технологiй виробництва вiдповiдно до вимог охорони навколишнього середовища.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Товариство не здiйснює i не планує здiйснювати дослiдження та розробки, витрати на дослiдження та розробки за звiтний перiод вiдсутнi.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iнша iнформацiя, яка може бути iстотною для оцiнки iнвесторами фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, вiдсутня.